




| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 4 |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 200 kHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 60 mV/µs |
| Operating Supply Current | 50 µA |
| Input Bias Current | 1 nA |
| Output Current per Channel | 25 mA |
| Gain Bandwidth Product | 180 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 220 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 22 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1 V |
| Voltage Gain | 123.52 dB |
| Number of Amplifiers | 4 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 84 dB |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 180 kHz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 4 days ago) |
| Packaging | Tube |
| Input Voltage Noise Density | 50 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Micropower Amplifier |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 98 dB |
Stock: 64
Distributors
pcbx
Unit Price$5.32477
Ext.Price$5.32477
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.32477 | $5.32477 |
| 10 | $4.13082 | $41.30820 |
| 25 | $3.83251 | $95.81275 |
| 50 | $3.66495 | $183.24750 |
| 100 | $3.50470 | $350.47000 |
| 300 | $3.37721 | $1013.16300 |
| 500 | $3.25434 | $1627.17000 |
| 1000 | $3.17683 | $3176.83000 |
